Veri Bilimcisi (Data Scientist) Danışmanlık Hizmeti

Makine öğrenmesi ve doğal dil işleme tekniklerini bilen veri bilimcilerimiz (data scientists) ile tanışın. Verilerinizi keşfedin.

Fayda Analizi

Veri bilimcilerimiz sizi yerinizde ziyaret ederek doğal dil işleme tekniklerini kullanarak  verilerinizi anlasın ve fayda analizi yapsın. Artiwise metin analitiği platformunda yapılan ilk analizler ile yazılı tüm içerikleriniz kısa zamanda anlaşılır ve raporlanabilir olsun.

Metin Madenciliği (Text Mining)

Veri bilimcisi mühendislerimiz ile verilerinizi dilerseniz yerinde dilerseniz uzaktan analiz edelim metin verilerinizden yapısal veriler elde edelim. Müşteri yorumları, web içerikleri, haber içerikleri, sosyal medya kayıtları gibi yapısal olmayan yazılı içerikleri Artiwise Metin analitiği Platformu ( https://app.artiwise.com) ile yapısal hale getirelim.

Sonuç

Makine öğrenmesi kullanarak sektörünüze uygun geliştirdiğimiz veri modellerimizi dilerseniz Artiwise dashboardlarında dilerseniz sizin kendi sisteminizde sunalım.

 

Size özel gerçekleştireceğimiz veri bilimcisi danışmanlığımız aşağıdaki aşamalardan oluşmaktadır.

1. Model Tanımlama

Analiz sonucumuzda en uygun modeli size sunarız.

2. Veri Toplama ve İşaretleme

Tecrübelerimiz ışığında modelinizin en iyi şekilde çalışması için verinizi toplar ve ihtiyaç durumunda verileriniz üzerinde işaretleme yaparız.

3. Veri İyileştirme

Tekrar eden verilerin temizlenmesi, verilerin normalizasyonunun yapılması ve encoding ayarlarının yapılması gibi veri kalitesini arttırma amaçlı çalışmaları yaparız.

4. Veri Eğitme

Verinizi ihtiyaçlarınıza uygun şekilde, uygun algoritmalarla eğitiriz.

5. Test ve Değerlendirme

Sizin için oluşturduğumuz modelin zayıf yönlerini testlerimiz ile tespit ederiz ve modelinizin en iyi sonucu vermesini sağlarız.